שעות פעילות המשתלה בשבתות
החל מהשבת הקרובה, 15/9, שעות פעילות המשתלה בימי שבת הן: 9:00-15:00.
שעות פתיחת המשתלה בחגי תשרי
ראש השנה: יום ראשון 9/9: 8:30-14:00. ימי שני ושלישי 10-11/9 - המשתלה סגורה. יום כיפור: יום שלישי 18/9 - 8:30-13:00, יום רביעי 19/9 - המשתלה סגורה. סוכות: יום ראשון (ערב חג) 23/9: 8:30-14:00, יום שני 24/9 (חג סוכות) - המשתלה סגורה. יום ראשון (ערב חג שני) 30/9: 8:30-14:00, יום שני 1/10 (חג שני) - המשתלה סגורה. חג שמח.
כביש גישה למשתלה
לכל לקוחותינו - שמחים לבשר שכביש הגישה למשתלה דרך שער הקיבוץ הראשי (מכביש 40) נפתח לתנועה וניתן להגיע אלינו גם דרכו.
מבצעי החודש
מבצעי החודש לחברי מועדון "בראש ירוק"
חדש במשתלה
שירותי תכנון ועיצוב לגינתכם
דרושים במשתלת גבעת ברנר
אנחנו בפייסבוק
הנכם מוזמנים להתעדכן ולהיות הראשונים שתדעו על חדשות מבצעים וארועים. בואו להיות חברים שלנו !!!
תאורה סולארית בגינה
בואו להיות ירוקים גם בלילה !!! להיט לגינה, לאדנית או למרפסת- מתאים כמתנה לכל אירוע או חג. קחו חלק במגמה העולמית לשימוש באנרגיה סולארית וחסכון בחשמל.
שובר מתנה- לאוהבי צמחיה
הנכם מוזמנים להעניק לאהוביכם במתנה את ההזדמנות לבחור את המתאים להם ביותר !!!

הנחיות לגידול צמחי בית

עשרת הדברות לגידול נכון ומוצלח

1. אור-
הצמח זקוק לאור מלא, אך ללא קרינת שמש ישירה. ככל שהצמח יהיהקרוב יותר אל מקור האור (חלון, מרפסת מוצלת) בהתאם לכך הוא יגדל טוב יותר. צמחים בעלי עלווה מגוונת זקוקים לכמות אור גדולה מאשר צמחים בעלי עלווה ירוקה.

2. השקייה-
רוב צמחי הבית סובלים מיתר השקיה וחוסר אוורור של המצע בו הם גדלים. חשוב לדעת את הדרישות הספציפיות של כל צמח וצמח, אך רוב צמחי הבית אוהבים השקיות גדושות (המים יוצאים מחור הניקוז של המיכל בו הם גדלים) אך לעיתים רחוקות יותר. חשוב ביותר לא לתת  לצמח לשאוב בחזרה את המים העודפים אלא לשפוך אותם, כך מונעים את המלחת הצמח (כתמים חומים על שולי העלווה) וכושר עמידתו למחלות ומזיקים גבוה יותר.

3. דישון-
כל צמחי הבית זקוקים לדישון סדיר, מאחר והם גדלים במצע מיוחד, קיימים היום בשוק דשנים איטיי תמס (מתפרקים לאט) הניתנים אחת למספר חודשים או דישון נוזלי הניתן אחת למספר ימים ולפעול עפ"י הוראות היצרנים.

4. מצע-
מצע השתילה צריך להיות נקי, מאוורר ומדושן. לא רצוי להשתמש פעם נוספת במצע שכבר גדלו בו צמחים שמתו, אין לערבב מצעים מסוגים שונים.

5. מחלות ומזיקים-
כל צמח שנתקף במזיק או המחלה יש לבודדו משאר הצמחים, יש לזהות את הפגיעה ולטפל במהירות. שיפור תנאי המחיה של הצמח יכולים לצמצם חלק מהבעיות. כדאי להתייעץ במשתלה עם בעל מקצוע לגבי סוג הטיפול. יש לפעול על- פי הוראות היצרן, אין לרסס במקום סוגר.

6. גיזום וניקיון-
יש לנקות את עלוות הצמח (לצורך הטמעה)- ישנם צמחים הרגישים לריסוס בחומרים מבריקי עלים, לכן כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע במשתלה, יש להוריד עלווה ועלים יבשים או פגועים

7. אויר וטמפרטורה-
צמחים זקוקים לתנועת אויר, אוורור אך לא רוח פרצים. אין להציב צמח בחדר סגור שלא בשימוש. צמחי בית רגישים לתנודות טמפרטורה חדות או רבות. אין לשנות את מיקום הצמח שלא לצורך אך יש לשנות את מיקומו על מנת לשפר את תנאי גידולו.

8. לחות-
צמחי הבית אוהבים לחות, טוב לרססם במים מזוקקים או מים מינרלים מידי מספר ימים בקיץ.

9. צירוף צמחים ביחד-
התאמתם הוא לא רק ע"פ מרקם העלווה וצבעם, אלא במיוחד ע,פ צריכת המים הדומה שלהם.

10. העתקה-
כל הצמחים זקוקים להעברה לפחות פעם בשנה למיכל גדול יותר, יש צמחים הזקוקים להעברה פעם בשנתיים או שלוש ובכך עוזרים  למערכת השורשים להתפתח. בהזדמנות זו מחליפים את המצע שעם מהזמן התרוקן מחומרי הזנה, התמלא במלחים והתהדק.

*טיפ-
הצמחים הטובים ביותר לגידול בבית הם גם הצמחים המוכרים והפשוטים לכן בחירה נכונה היא המפתח להצלחה. אנא התייעץ עם בעל מקצוע במשתלה. לגבי עמידות וחוזק הצמח. ולא פחות חשוב יידע אותו על תנאי הגידול בו הצמח יגדל בהמשך.

בהצלחה-
צוות משתלות גבעת ברנר

 

משתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים