אלף רקפות לך אהובתי...

תצוגה של אלף רקפות, יריד אמנים

ומאכלים עם עלי רקפת ממולאים


עם פתיחת עונת הרקפות שנמשכת לכל אורך החורף הכינו משתלות גבעת ברנר חגיגת רקפות בסוף השבוע. במסגרת האירוע תיערך תצוגה של אלפי רקפות בגדלים ובצבעים שונים המיועדים לגידול בבית או בגינה.

בתצוגה ניתן יהיה לראות זני רקפות עם ריח עדין שמוסיף לשילוב המנצח של צבעוניות עם עלים מצוירים. דגש מיוחד יושם השנה על מבחר גדול של זני "מיני" בעלי פרחים קטנים. זנים אלו מצטיינים בעמידותם וכמובן במראה ה"פורמלי" הקומפקטי. זני המיני מתאימים במיוחד לשימוש בערוגות מתוכננות בקפידה. כל הרקפות באירוע הן מתוצרת חישתיל, תאגיד המשתלות הגדול בארץ.

מי שלא ירצו להסתפק במראה עיניים יוכלו ליהנות מקייטרינג של מאכלים בסגנון לבנוני עם עלי רקפת ממולאים באורז.
האם ידעתם, שאפשר להשתמש גם בעלי רקפת למילוי כמו בעלי גפן? אפשר לבחור עלים גדולים של רקפת, ביחוד לאחר שנגמרת הפריחה. יש לשטוף את העלים היטב וחובה להשרות אותם במים רותחים לדקה או שתיים על מנת שיתרככו מעט וניתן יהיה לטפל בהם למילוי.

המילוי (לכ-50 עלים):  
  ¾ כוס אורז
  ½ כוס שמן זית
  מיץ משני לימונים גדולים                            
  1 בצל גדול קצוץ דק
  ½ ראש שום כתוש
  מלח
  כמון
  פלפל שחור
  
עלי רקפת ממולאים 

 

(אפשר להוסיף בשר בקר טחון או כבש, אז להוריד מעט מהאורז).

טגנו את הבצל עם השום במעט שמן, הוסיפו את האורז, הבשר אם יש והתבלינים. פיתחו עלה ושטחו אותו, קרוב לפטוטרת שימו מעט מן המילוי, קפלו משני הצדדים וגלגלו. סדרו את העלים המגולגלים בתוך סיר במעגלים, מעל שימו כמון, מלח, את שמן הזית, הלימון וכוס וחצי של מים. הרתיחו ובשלו על אש קטנה שעה ורבע. (אם מלאתם עם בשר הוסיפו מעט זמן לבישול).
להגיש חם או קר. בתאבון!!!

משתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים