ארועים במשתלה>תחרויות כובשי הזיתים>

תחרות כובשי הזיתים השביעית- פברואר 2012

תחרות כובשי הזיתים השביעית - פברואר 2012


כמידי שנה, וכאירוע שהפך כבר למסורת, גם שנה נערוך את "פסטיבל כובשי הזיתים" ותצוגת יצרני שמן הזית, במשתלות גבעת ברנר, ביום שישי - 10.2.2012.

אירוע זה, הנערך זו השנה השביעית ברציפות, מזמן את כובשי הזיתים הביתיים ואת יצרני שמן הזית המובחרים מרחבי המדינה למפגש של טעמים וטעימות.

באירוע נוטלים כל שנה למעלה מ- 1000 איש הבאים להשתתף בפסטיבל, מי כמציג ומתחרה, ומי כטועם ושותף לתהליך השיפוט והבחירה של "כובש הזיתים השנתי". האירוע מתנהל באווירת פסטיבל המזמנת את אורחיו לטעום, להריח, להחליף מתכוני כבישת זיתים וליהנות מפרי הזית וממוצרי שמן הזית.

 
              תחרות כובשי זיתים 
 

בחרנו השנה לחבר בין מגדלי הזיתים, בתי הבד, אוצרי השמן וכובשי הזיתים, ולהרחיב את הפסטיבל אל מעבר לגבעת ברנר. כל זאת בכדי ליצור ארוע על אזורי– דרומי, המאחד את העוסקים במגוון מוצרי הזית השונים, ולמקד את חג ט"ו בשבט סביב נטיעות עצי הזית. חג ט"ו בשבט יחובר ע"י כך עם הערכים, הסימליות והשורשיות הנובעים מן ההקשר שנעשה עם עצי הזית. החיבור יעניק לחג משמעות ערכית נוספת המחברת בין העבר וההיסטוריה לבין העתיד בר-הקיימא אותו אנחנו רוצים להנחיל לדורות הבאים, בעצם מעשה הנטיעות בכלל ובנטיעת עצי זית בפרט.

ביום שבת 11.2.2012  יערך יריד מכירות של זיתים, שמנים ומוצרים שונים סביב נושא עץ הזית ופריו.

   תחרות כובשי זיתים

 

 

אליפות ישראל ביריקת חרצני זיתים תתקיים במסגרת פסטיבל כובשי הזיתים בגבעת ברנר שיערך ב-10-11 בפברואר
יריקת חרצני זיתים היא ספורט מקובל בספרד. שורשי הספורט הביזארי נמצאים בציורי קיר עתיקים שהתגלו במערות ליד העיר צזרה. כל שנה מתחרים ברחובות העיר ביריקה למרחק. זהו הספורט היחידי שאין בו הדרת נשים ושני המינים, גברים ונשים , מתחרים באותו מקצה. הארגון הבינלאומי הפועל בספרד IFOPS - International Federation of Pit Spitting מקדם הכרה של הועד האולימפי בספורט זה ובכוונת ישראל לשתף עימו פעולה להצלחת המהלך.
במסגרת פסטיבל כובשי הזיתים בגבעת ברנר, יערך ניסיון לשבור את השיא העולמי ביריקת חרצני זיתים. באליפות העולם מחזיקה כעת קבוצה מספרד שחבריה הצליחו לירוק גרעין זית למרחק של 21.32 מ'  ! ! !.
לדברי אבנר שילוח ממשתלות גבעת ברנר, יוזם הפסטיבל ומי שהביא את האליפות הביזארית קמעה לישראל  "דווקא בימים אלו שהיריקה הפכה לנושא מתוקשר ומובלט חשוב להראות את הפן הספורטיבי של יריקת חרצני הזיתים באמצעות יצירת פעילות חברתית מאחדת של גברים ונשים אלו לצד אלה ".
האליפות מתנהלת עם חוקים קפדניים: כל משתתף זכאי לשלוש יריקות של חרצני זיתים כשהטובה ביניהם תחשב לתוצאה שלו, המדידה נעשית מקו ההתחלה ועד מקום עצירתו הסופי של החרצן, בניגוד לזריקת דסקוס או כדור ברזל ששם מקום הנפילה הוא הקובע.

ביריקת חרצנים משתתף כל הגוף מהרגליים עד הראש כולל החלל הפנימי של הפה כשמטרת תנועת הגוף ליצור תנופה ותנועה ולחץ אויר בכדי להגיע למקסימום מרחק. חל איסור חמור לירוק לכיוון של אנשים ולעשות שימוש בגרעינים של פירות אחרים ובעלי שיניים תותבות נדרשים להיזהר שלא לירוק אותם עם החרצן ולפגוע חלילה בקהל מסביב.
אליפות יריקת החרצנים אינה מצריכה אצטדיונים גדולים ומבנים מיוחדים אלה יכולה להתקיים בפארקים בגנים ציבוריים, באולמות סגורים, בפאבים ובמדרכות. מספר מדינות ובהן בלגיה, צ'כיה, איטליה וסין כבר אימצו את התחרות כבילוי מהנה בשילוב עם שתיית בירה. בכוונת משתלות גבעת ברנר להפוך את האליפות למסורת גם בישראל.
אליפות יריקת חרצני הזיתים תערך ביום שישי, 10 בפברואר, בשעה 11:30 באצטדיון שתילי הזית במשתלות גבעת ברנר במסגרת פסטיבל כובשי הזיתים ה-7. הכניסה ללא תשלום.
פרטים במשתלות גבעת ברנר בטלפון: 08-9443810 ובאתר:

www.gardens.co.il
בתחרות יחולקו פרסים ותעודות למצטיינים. 

אנא רשמו תאריך זה לפניכם כמועד ל"פסטיבל כובשי הזיתים" ול"תחרות יריקת החרצנים".

ניתן להרשם לשתי התחרויות (נא לבחור את התחרות בעת ברישום) בקישור הנ"ל.
או באמצעות 
המייל

מספר המקומות מוגבל - הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם !!!

 

 

 

 

משתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים