מאמרים>בלוג>

זורעים גינת ירק

גינת הירק בחצר של תהילה
בלוג על גינונת, ילדים, חברות, מתכונים, חצר והנאה (:
"הילדים שלנו לא מחוברים לטבע, אם תיגמר פתאום הציביליזציה הם לא יוכלו לשרוד", כך כתבה לי בווצאפ באופן בלתי צפוי חברתי תהילה, האופטימית בדרך כלל... עניתי לה שלא נראה שהציביליזציה תיגמר בקרוב, ובכל מקרה, ליתר ביטחון התייצבתי למחרת בגינה שלה עם שני בניי וערכת "מולטי גינונת" ממשתלת גבעת ברנר. לתהילה יש בחצר גינת תבלינים קטנה שכוללת בעיקר פטרויזליה וזעתר. החלטתי לתגבר את הגינה שלה בעזרת ערכת "מולטי גינונת" וככה לחבר את הילדים שלה ושלי אל הטבע (וגם את יתר המבקרים הקבועים בחצר של תהילה - הילדים של חברותינו טל, רעות, רונית ועוד). יש להניח שהציביליזציה כפי שאנו מכירים אותה תימשך (לפחות עוד כמה שנים אני מקווה) ובכל זאת לחבר את הילדים לטבע אף פעם לא מזיק.
זה לא רק החיבור לטבע שמעניין אותי, לאחרונה הילד הגדול שלי, בן הארבע, נהיה בררן בירקות, ואני יודעת שמה שעוזר לו לאכול ירקות זה הפיכתו למעורב בהכנת הסלט. אני מניחה שהכנת גינה ביחד יכולה לתרום להפחתת הבררנות כאשר הוא יקשר רגשית לירקות. מי יוכל לסרב לאכול פלפל אותו הוא גידל במו ידיו תוך כדי שהוא נהנה מזמן איכות עם אמו וחבריו?! ובכל מקרה אין לנו מה להפסיד כי ממילא האביב הגיע ואנחנו מחפשות לילדנו תעסוקה בחוץ, ודי עייפות מהשגחה עליהם כשהם דוהרים בבימבות, באופנועים ובקורקינט.
התועלות של הפרוייקט הזה לא נגמרות בתעסוקה חינוכית לילדים, טרם ציינתי שתהילה היא בשלנית-על ושאנחנו מרבים לאכול אצלה ארוחות ערב, ככה שיש סיכוי שנצא נשכרים מהפרוייקט הזה מכאן ומכאן…
אם כך, כל החיצים הצביעו שבאמת זה הזמן הנכון לזרוע ביחד גינה. הראנו את הערכה לילדים, והיא זכתה להתלהבות רבה, כל ילד תפס כלי חפירה/זרעים/ משפך ורצנו במורד הדשא אל חלקת האדמה המיועדת לגינה. (כשאני אומרת רצנו אני מתכוונת שהילדים רצנו ואנחנו דידינו אחריהם).
התחלנו מלהכין את הערוגות, ערוגה אחת הייתה כבר חצי קיימת בגלל הפטרוזיליה עליה דיברתי קודם, וערוגה שניה הכנו ממש מהתחלה בתקווה שמישהו יסדר לנו שם אח"כ טפטפות (מישהו אם אתה קורא את זה וטרם סידרת טפטפות אז בבקשה עשה זאת (:)

זרענו תירס, מלון, מלפפון, עגבניה, חסה, פלפל, ארטישוק ועוד...כיסינו באדמה, עד כאן הכל היה מושלם, הילדים שיתפו פעולה ונהנו מאוד.

אלא שאז התחיל החלק עם המשפך, שהיה יכול להיות יותר מהנה לולא  אורן התלהב כל כך ורצה עוד ועוד מים ושפך על עצמו מים ובוץ וזה, ככה זה ילדים בני שנתיים, נו מילא. כל היתר הגיבו טוב יותר למשפך והתלכלכו פחות.

בכל מקרה, מפה לשם סיימנו את ההכנה הראשונית של הגינה, הגדולים עוד המשיכו לחפור באדמה בורות להנאתם בניסיון להגיע למי תהום, והקטנים התיישבו לשתות תה ולאכול תותים.

חלק ההכנה הראשונית הסתיים אבל הפרוייקט בעיצומו, אנחנו נפגשים אחת לשבוע לטיפול בגינה, מים, עישוב וכו… בקרוב גם נצלם ונספר מה השתנה, בתקווה להגיע כמה שיותר מהר לשלב שהצילומים הם של אוכל שהוכן מהגינה ואז נצרף כאן גם מתכונים ממטבחה של מלכת הבישולים - תהילה.
אז יש למה לחכות... בינתיים חג אביב שמח (:
משתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים