מאמרים>בלוג>

על נבטים וילדים

בלוג מספר 2 - על נבטים וילדים, 20/4

אחה"צ של שבת בחצר של תהילה, 5 בנים בגילאי שנתיים עד שבע (למה אין אף בת בחבורה שלנו? שאלה טובה, אנחנו ניסינו בכל דרך ללדת בנות אבל זה לא הסתייע בינתיים), דוהרים לעבר הגינה על האופנועים, ושמחים לגלות שאחרי כל כך מעט זמן הרבה מהזרעים שזרענו נבטו! מי שהיה צריך לסדר טפטפות סידר עוד באותו היום טפטפות מצוינות, וגם השמיים סידרו לנו יופי של גשם (אפילו שכבר אפריל), וככה הזרעים שלנו נבטו וצמחו בכמה סנטימטרים יפים במשך פחות משבועיים.

לצערנו שכחנו לשים בזריעה שלט על כל צמח, התעצלנו וחשבנו שבטח נזכור איפה זרענו מה. מפה לשם, אין לנו מושג איפה זרענו מה, אבל יש לנו הרגשה שהתירס והפלפל הם אלה שנבטו ממש יפה.
הילדים התרגשו לראות את הנביטה של הזרעים, למרות שהם טענו שמה שנבט זה דשא, שזה ממש מוזר כי הם בעצמם שמו את זרעי הירקות באדמה ממש לא מזמן. נחכה שיגדל לנו איזה פלפל להוכיח להם שלא מדובר בדשא.
בכל מקרה, העבודה בגינה נהייתה המשחק האהוב על הילדים. נכון, זו אינה עבודת גינון קלאסית כפי שיכולנו לדמיין שתהיה כמו עישוב, דישון, השקייה וכו' אלא יותר חפירה יצירתית של בורות ברחבי הגינה במטרה להגיע למי תהום, הכנת כדורי בוץ קטנים ומושקעים שמכונים ע"י הילדים "כדורי חמרה", והמשחק האהוב ביותר: התעללות בדחליל. יובי בן השנתיים, ממש נהנה להוציא את הדחליל ולהכניס אותו במקום אחר בערוגה, שוב ושוב, עד שבשלב מסוים הייתה סכנה ממשית שהדחליל לא יעמוד בזה, אבל סוף טוב הכל טוב והדחליל שרד.לבסוף שלחנו את הילדים לשטוף ידיים והתיישבנו בגינה לאכול מטעמים של תהילה לארוחת ערב של שבת.

הגינה עדיין לא מספקת לנו ממש את המזון, למעט קצת פטרוזילה וזעתר, לכן אכלנו דברים כמו פסטה ברוטב פסטו משובח, לביבות בורגול בתנור, פשטידת תירס וכו'. כולי תקווה שממש בקרוב נוכל לומר שאכלנו סלט ירקות טרי מהגינה, תירס קלחים וארטישוק בתנור...
בכל מקרה שבוע הבא חול המועד פסח, ויש לי הרגשה שהגינה של תהילה תהיה אחת האטרקציות המרכזיות של הילדים שלנו, במידה ולא יהיה לנו כוח לצאת מהמושב לכל המקומות הומי האדם. אגב, אם אין לכם גינת ירק כזו עדיין - אז הנה לכם רעיון מצוין איך להעסיק את הילדים בחופש פסח…
אמשיך לעדכן (:
משתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים