מאמרים>בלוג>

הירקות הגיעו!!!

הירקות הגיעו!!!

22.6.15

הקיץ הגיע רשמית ואיתו הודעה נרגשת מתהילה בקבוצת הווצאפ של חבורת האמהות: "לאחר סיור בוקר בערוגה אני שמחה לבשר שבנוסף לחסה המהממת יש כבר מלונים ממש גדולים, קלחי תירס וגם עגבניות קטנות ירוקות!"

קוראים מעורבים שקראון את הרשומות הקודמות בבלוג הגינונת ודאי שואלים את עצמם מדוע לא הלכנו עם הילדים להוציא מרץ בגינה כבילוי של אחה"צ ואנו מסתפקים כאן בדיווח שהתקבל בווצאפ… ובכן, שעות אחר הצהריים נהיו חמות מדיי ואנחנו מעבירים אותן לרוב בבריכה הגדולה של המושב, ולפעמים בבריכה על הדשא. המשחק עם הצינור והמשפך בגינה שקירר אותנו יפה בימי האביב כבר לא מקרר בעצמה מספקת, ולכן את עבודות הגינה עושים לקראת ערב (בשעה שכל אחד מהילדים כבר אוכל ומתקלח בבית שלו). לא נורא, זה ענין של חודשיים לכל היותר עד שהילדים יחזרו לעבוד בגינה… אבל בינתיים חזון הגינה עובדת בשבילנו!! כן, למרות שאנחנו כמעט לא עובדים בה היא מניבה עכשיו את תוצאות הזריעה וההשקיה של האביב - החסות לא רק יפות אלא גם טעימות, במיוחד עם רוטב הוינגרייט שלנו (כבר יצא לכם לנסות אותו?), המלונים אוטוטו מוכנים, וכך גם התירס והעגבניות.


בואו נדבר קצת על התירס… אם הוא הולך להיות מוכן לאכילה בתוך ימים ספורים כדאי שנתכונן...במקרה אתם קוראים כאן את שורותיה של חובבת תירס מושבעת.

השבוע עוד קנינו תירס קלחים (גם כן מושבח כמו זה שהגינה תניב לנו תכף, כי הוא נקנה בשוק חקלאים במשתלה ונקטף באותו הבוקר מהשדה של תשובה ממושב שקף). שבעה ילדים זללו מלא קלחי תירס בהפוגה שבין קפיצות בבריכה להשפרצות בבריכה. והאמהות? זללו עוד יותר!! (נ.ב היה גם אבא אחד אבל הוא לא כזה זלל, לא ברור למה).
אז לאכול תירס מתוק וטרי סתם ככה זו אופציה נהדרת לארוחת ארבע או ערב, אבל חוץ מזה בשנה החולפת נחשפתי לסלט תירס שעלה בבלוג "דברים בעלמה", והוא אחד הסלטים הכי טעימים שטעמתי בחיים שלי!
את מבחן הילדים הוא לא עבר כי הוא יוצא כל כך טעים שאנחנו גומרים אותו בלי להציע להם (והאמת שגם יש בו הרבה כוסברה והם לא חובבים שלה).
בכל מקרה אם אתם חובבי כוסברה לכו עליו בדיוק כמו במתכון, אם אתם לא חובבי כוסברה תחליפו בפטרוזיליה, אם אתם לא חובבי בצל סגול אז לא חשוב, שוט תכירו את האופציה של גרעיני תירס קלויים בתנור. ואם אתם לא חובבי תירס קלוי בתנור? אז לכו על אכילת קלחי תירס בשלמותם, מה אני אגיד לכם (:

בכל מקרה הנה לינק למתכון המשובח… תהנו!

סלט תירס צלוי - דברים בעלמהמשתלות גבעת ברנר   |   טלפון:  08-9443810/952  | פקס: 08-9443871  |  דוא"ל: mashtelagb@gmail.com  מעבר לדף פייסבוק

בניית אתריםבניית אתרים